ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6227317
*
nr 622 7317
Spegel
Nyrokoko, höjd: 135
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 februari 2010
kl 18:09:20
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/1 17:47:48
1
1.000 kr
30/1 18:42:27
2
750 kr
30/1 18:43:15
2
900 kr
31/1 17:53:09
3
1.000 kr
1/2 17:48:48
1
1.500 kr
1/2 17:54:18
2
1.100 kr
1/2 17:54:59
2
1.300 kr
1/2 18:00:14
1
Vinnande bud
1/2 18:01:25
4
1.500 kr
1/2 18:04:20
2
1.700 kr
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23
*
Spegel
nr 622 7317
Spegel
Nyrokoko, höjd: 135
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.800 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 februari 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/1 17:47:48 | 1 | 1.000 kr |
30/1 18:42:27 | 2 | 750 kr |
30/1 18:43:15 | 2 | 900 kr |
31/1 17:53:09 | 3 | 1.000 kr |
1/2 17:48:48 | 1 | 1.500 kr |
1/2 17:54:18 | 2 | 1.100 kr |
1/2 17:54:59 | 2 | 1.300 kr |
1/2 18:00:14 | 1 | Vinnande bud |
1/2 18:01:25 | 4 | 1.500 kr |
1/2 18:04:20 | 2 | 1.700 kr |
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
3 juni kl 20:23